منازل مشاغل

 

 

مورچه حشره‌ای اجتماعی میباشد مانند زنبور عسل از حدود ۱۱۰ تا ۱۳۰ میلیون سال پیش تکامل پیدا کرده است. امروزه بیش از ۱۲۰۰۰ گونه مورچه طبقه بندی شده.و تخمین زده می‌شود این تعداد تا ۲۲۰۰۰ گونه نیز برسد. شاخکهای آرنج دارشان و ساختار گره مانندشان و کمر باریکشان شناسایی مورچه ها را آسان کرده.اجتماع مورچه ها از چند ده مورچه شکارچی در یک حفره تا چند میلیون مورچهی ساده و مورچه نازای ماده و طبقه ای از کارگرها و سربازها و سایر گروه‌ها را در یک محدوده جغرافیایی وسیع شامل شود. همچنین اجتماع مورچه ها شامل تعدادی نر دارای نطفه و همچنین یک یا چند ماده که توانایی بارور شدن دارند و ملکه نامیده می‌شوند، می‌شود.گاهی اجتماع مورچه ها را به ابر توصیف میکنند زیرا با هم کار میکنند..

 

تقسیم بندی نوع مورچه ها

مورچه های سرباز:دارای آرواره های بزگ و وظیفه محافظت از افراد ضعیف در مقابل سایر حشرات را دارند.
 
مورچه های کارگر شخیصه آنها بزگ تر بودن آنها نسبت به بقیه است.

 

یکی از مشخصه های آنها نظم آنها میباشد.و هر کدام وظیفه ای که دارد را انجام میدهد و در کار دیگری دخالتی نمیکند.در اواخر زمستان ملکه تخمهای مخصوصی میگذارد که مورچه های نر و ماده از آن خارج میشود و در بهار از لانه بیرون آمده و جفت گیری میکنند.و بلافاصله بعد از آن مورچه های نر میمیرند.
 

در تمام کره زمین مورچه ها زندگی میکنند.مورچه ها در بیشتر محیط ها توانایی زندگی را دارند. 20%موجودات زنده کره زمین مورچه ها هستند. علت موفقیت آنها اجتماعی بودن، انطباق پذیری وقدرت تغییر دادن محیط زندگی و بهره برداری از منابع و دفاع از یکدیگر میباشد..

 

شرکت" کیمیا گران محیط البرز” با مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید 09932286786

 

 

 

مورچه ها اولین تولید کننده مکان یاب

زیست شناسان بر این باور بودند که با مطالعه روی این حشرات  میتوانند به شماری از مسائل موجود در ذهن مهندسان پاسخ دهند. "ریچارد فاینمن" فیزیکدان خوش ذوق آمریکایى زمانی که سرگرم کار روى رساله دکتراى خود بود، متوجه شد مورچه ها به اتاق او هجوم آورده اند و گنجه اى را که او مواد غذایى اش را در آن نگاه مى داشت مورد حمله قرار داده اند..

رفتار این مورچه ها ذهن این فیزیکدان جوان را تحریک کرد و او مصمم شد از اسرار رفتار دقیق و حساب شده این موجودات سر درآورد. هر چند فاینمن نتوانست به همه پرسشهایى که در آن زمان در مورد رفتار مورچه ها داشت پاسخ دهد، اما این پرسشها، از جمله اینکه مورچه ها چگونه به وجود مواد غذایى در گنجه قفل شده پى مى برند؟ یا آنکه چگونه راه لانه تا محل غذا و بالعکس را پیدا مى کنند؟ یا آنکه چگونه به یکدیگر درباره وجود مواد غذایى و محل آنها اطلاع مى دهند؟ و اینکه آیا هیچ تصورى از هندسه و مکان در ذهن دارند؟ موجب شد که شمارى از زیست شناسان و محققان به بررسى جدى در این زمینه بپردازند. گزینش طبیعى جست وجوى غذا را به صورت فعالیتى که براى بقا ضرورى است در قیاس با دیگر فعالیتها اولویت مى بخشد

مورچه‌ها از جمله حشراتی هستند که می‌توانند در هر مکانی و در هر شرایطی زندگی کنند. چرا که راه خود را به راحتی از اعماق زمین به سطح خاک و حتی به طبقه‌های بالای ساختمان‌ها می‌رسانند! اما در  هر حال، وجود آنها در خانه برای همه ما آزار دهنده است.
 تجمع آنها در مکان‌هایی که ذره‌ای غذا در آنجا افتاده یا پخش شدن خرده‌های مواد غذایی در جای جای خانه و از همه بدتر ورود آنها به درون بسته‌های مواد خوراکی مانند قند و شکر، هر خانه‌داری را به ستوه می‌آورد..
شاید تا به حال اقدامات زیادی برای از بین بردن و دور نگه داشتن آنها انجام داده باشید که البته خیلی اوقات هم  بی‌فایده بوده‌اند.
ما برای از بین بردن این حشرات در منزل راهکارهای جدیدی با استفاده از مواد سمی بدون بو و با آموزش های لازم جهت بهسازی محل به شما کمک خواهیم کرد..

 

شرکت" کیمیاگران محیط البرز” با مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید 09932286786